Fajerwerki w muzyce – idealna synchronizacja

Fajerwerki to nie tylko zwiastun sylwestrowego szaleństwa. Wykorzystywane są na całym świecie, aby podkreślić ważne wydarzenie, stać się integralną częścią uroczystości aglomeracyjnych lub towarzyszyć dźwiękom muzyki jako element wizualno-choreograficzny.

sparks-407702_960_720Niezwykle istotną kwestią jest również wpisanie pokazu fajerwerków w kanon dzieł sztuki. Każdy świadomy pokaz sztucznych ogni, podparty muzyką lub nie, stanowi o wykonaniu utworu artystycznego, zgodnie z artykułem 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Prawo określa fajerwerki jako sztukę. To, jak fajerwerkowy performance będzie wyglądać i z jakich komponentów składać (technika, kolorystyka, rodzaj fajerwerków), świadczy o nim jako pełnoprawnym utworze.

Często, aby nadać indywidualnego charakteru eventowi, organizatorzy decydują się na wyjątkowy pokaz sztucznych ogni, oparty na muzyce. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję podziwiać nie tylko elementy optyczne, ale również wziąć udział w swoistym koncercie muzycznym ze względu na ścieżkę dźwiękową, towarzyszącą wydarzeniu.

fireworksFajerwerki są bezsprzecznie świetną formą rozrywki. Ich wypuszczanie tworzy oryginalny klimat i na długo zostaje w pamięci odbiorców.

Ciekawostką jest, iż w prowincji Kuejczou w południowych Chinach muzyka w połączeniu z fajerwerkami wykorzystywana jest podczas pogrzebów. Chińczycy wierzą, że pokaz sztuczne ognie i muzyka na żywo są pewnego rodzaju przepustką do nieba.

W dużych miastach Polski zdarzają się pokazy fajerwerków, które skorelowane są z muzyką oraz puszczaną w jej rytm kaskadą z fontanny. Wydarzenia te cieszą się dużą popularnością mieszkańców i są dużą atrakcją w przestrzeni miejskiej.

Muzyka i fajerwerki, czyli świetlny koncert jest niewątpliwie doskonałym wariantem w sztuce.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl