Zorganizuj pokaz sztucznych ogni. Cześć 1

Pokazy fajerwerków potrafią wzbudzić zainteresowanie wielu ze względu na swoje niesamowite efekty i ogrom pracy, jaki trzeba włożyć, aby otrzymać coś tak wyjątkowego. Zazwyczaj takie pokazy organizowane są z okazji bardzo ważnego wydarzenia, więc należy dokonać wszelkich starań, aby efekt końcowy był powalający. Jeszcze kilka(naście) lat temu tego typu atrakcje przewidziane były tylko i wyłącznie na powitanie Nowego Roku. Dzisiaj odbywają się one również przy okazji festiwali, koncertów, a nawet imprez firmowych, a wybór sztucznych ogni jest coraz większy, więc bardzo trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie.

pict (2)Jeśli mamy w kalendarzu zapisane bardzo ważne wydarzenie, ale nie wiemy, w jaki sposób zorganizować taką rozrywkę, warto poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy mają niemałe doświadczenie w tej branży. Mamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami. Nie warto brać się za samodzielną organizację, jeśli do tej pory odpalaliśmy tylko fajerwerki na Sylwestra.

W niniejszym artykule przedstawimy kilka ważnych wskazówek, które będą istotne w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Przede wszystkim warto zadbać o kwestie formalne. Wynajęta przez nas firma powinna posiada wszelkie potrzebne koncesje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także zgoda wojewody na używanie materiałów wybuchowych.

pictKolejny punkt to odpowiednie zaplanowanie miejsca, dnia, godziny, gdyż do wyjątkowego show niezbędne będzie zaciemnione niebo. Godzina jest ważna również ze względu na konieczność otrzymania dodatkowego pozwolenie, jeśli pokaz ma się odbyć po godzinie 22.00. Dlatego warto nad takimi kwestiami zastanowić się dużo wcześniej, nawet trzy miesiące.

Pokazy sztucznych ogni to również koszty, na które składa się wiele czynników, m.in. ilość fajerwerków, sposób wystrzelania, długość pokazu czy wielkość publiczności. Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić, wtedy polecamy skorzystać z fajerwerków ręcznych, natomiast jeśli priorytetem jest precyzja, to lepszym rozwiązaniem są te odpalane w sposób elektroniczny, ale wiążą się z tym większe wydatki. Coś za coś.

Więcej wskazówek na temat organizacji pokazu znajdziecie w naszym kolejnym artykule, do lektury którego już dzisiaj serdecznie zapraszamy.