Pirotechniczne efekty sceniczne

Pirotechnika to dział zajmujący się nie tylko standardowymi pokazami fajerwerków i sztucznych ogni. Bardzo często znajduje zastosowanie na estradach, deskach teatru czy scenach muzycznych, jak również podczas uroczystych gali lub imprez sportowych. Jakich efektów można się spodziewać?

Tradycyjne pokazy fajerwerków dla wielu organizatorów wydarzeń masowych są zbyt sztampowe, dlatego decydują się na niebanalne rozwiązania dla wszystkich uczestników. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta, starają się jak najlepiej przystosować wizualizacje pirotechniczne do odpowiednich warunków.

pyrotechnicZ reguły pirotechnika sceniczna realizowana jest przy pomocy źródeł prądu stałego, np. baterii 9V, oczywiście powiązane jest to z rodzajem danych atrakcji pirotechnicznych. Ważnym elementem widowiska jest to, żeby wszystkie efekty były perfekcyjnie zsynchronizowane. Mamy wtedy gwarancję, że pokaz zachwycił odbiorców.

Głównym priorytetem wykorzystania elementów pirotechniki scenicznej jest oczarowanie uczestników imprezy zharmonizowanym pokazem audiowizualnym. Efektów scenicznych istnieje na rynku mnóstwo – od maszyn confetti, poprzez pirotechniczne pokazy aż po wytwornice serpentyn.

Oprawa pirotechniczna jest także wykorzystywana na specjalne potrzeby filmu czy reklamy. Doświadczenie fachowców pozwala na realizację nietypowych pomysłów, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wymagających zleceniodawców.

Nierzadko zdarza się, że organizatorzy wydarzeń kulturalnych czy sportowych, decydują się na połączenie pirotechniki scenicznej z pokazami laserowymi lub pokazami fajerwerków jednocześnie.

Wyobraźmy sobie finał sezonu w teatrze muzycznym lub rozdanie ważnych nagród filmowych, a tam kolorowe wiązki laseru, stroboskopy, wulkany i fontanny, składające się na imponującą całość. To stanowczo ma sens.

Warto zadbać o niepowtarzalny efekt widowiska i spotęgować wrażenia!

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl