Miesięczne archiwum: marzec 2016

Pirotechniczna dyskoteka

Zawsze byliście pod wrażeniem gry świateł w najlepszych klubach w Polsce? Chcecie być świadkami, a właściwie uczestnikami podobnych atrakcji na świeżym powietrzu, gdzie możecie podziwiać te niesamowite efekty bez tłoku i głośnej muzyki? W takim razie polecamy zakupić pirotechniczny stroboskop, który często używany jest jako istotny element pokazu fajerwerków, a koszt jego zakupu jest naprawdę bardzo mały, a efekt wart każdych pieniędzy.

big_U90001AStroboskopy – podczas spalania – robią wrażenie na wszystkich, bowiem dają niezwykle intensywne światło, które może być wykorzystywane do uwiecznienia ważnych wydarzeń, podkreślenia wagi sprawy (np. z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego czy Warszawskiego). Na zmianę przygasa i rozpala się, więc tego typu pokazy są bardzo dynamiczne.

Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, są wykorzystywane nawet podczas potyczek w paintballa, kiedy stroboskop jest wrzucamy do pomieszczenia, aby rozproszyć przeciwnika i go zaatakować, tworząc przy tym niepowtarzalny klimat nocnej gry, choć z reguły używane są w celach rozrywkowych. Ich sporym atutem jest generowanie niewielkiej ilości dymu.

Illuminations_Inferno_Barage_Final_MomentNa rynku znajdziemy mnóstwo tego typu środków pirotechnicznych, które różnią się od siebie wielkością, czasem trwania świecenia oraz kolorem. Są niegroźne dla otoczenia, gdyż nie wytwarzają praktycznie żadnego hałasu, słychać jedynie jeden cichy syk i nic więcej. Przyjazne dla środowiska, efektowne i bardzo tanie. Czy mają jakieś wady? Nie odnaleziono.

Wiele jest rodzajów sztucznych ogni, a najpopularniejsze są petardy i rakiety. Jeśli jednak zależy nam głównie na bezdźwięcznym efekcie wizualnym, warto postawić na stroboskop, który świeci z bardzo dużą częstotliwością, imitując doznania z najlepszych dyskotek na świecie. Wystarczy jedynie kilka (kilkanaście), aby stworzyć ciekawy pokaz pirotechniczny, co możecie zauważyć na poniższym krótkim materiale filmowym.

Konfetti – uniwersalna i efektowna atrakcja

Szukacie wystrzałowej atrakcji na ślub lub wesele? Nie macie pomysłu, jak wzbogacić pokaz fajerwerków? Nie chcecie wydawać zbyt wiele pieniędzy? Rozwiązanie może być tylko jedno: konfetti.

big_big-1430907912TUKP60-082-01Możliwości mamy naprawdę sporo. W przypadku tak uroczystych wydarzeń jak ślub, polecamy tubę, która strzela efektownymi płatkami róż w kolorze miłości, które są świetną alternatywą dla klasycznego ryżu, który jest sypany pod kościołem. Przede wszystkim konfetti jest bardziej delikatne i idealnie pasuje do wzniosłości tego wydarzenia, a do wyboru mamy również wiele kolorystycznych opcji. Mimo wieloletniej tradycji woreczków z ryżem, możemy stopniowo oswajać gości z atrakcyjniejszą formą świętowania.

Konfetti wykorzystywane jest nie tylko przy okazji ślubu czy wesela, ale jest coraz popularniejsze przy organizacji sylwestra czy karnawału. Kiedyś możliwe było jedynie samodzielne wycinanie z papieru czy innego materiału. Było to czasochłonne zajęcie. Dzisiaj wystarczy zakupić tubę za kilkanaście złotych i problem z głowy.

big_big-TUKP60-082-01Ponadto, konfetti to rozwiązanie, które nie tylko odda doniosłość tej ważnej chwili, ale także przyniesie szczyptę romantyzmu, dlatego tuby coraz częściej wystrzeliwane są nie tylko pod kościołem, ale również w trakcie pierwszego tańca. Idealne połączenie. Piękna muzyka, perfekcyjnie przygotowany taniec i… idealnie dobrane konfetti.

Należy dodać, że wystrzałowe konfetti jest absolutnie bezpieczne i odpalane dzięki sprężonemu powietrzu. Wystarczy jedynie przekręcić tubę, zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu.
Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o miejsce używania konfetti. Śmiało można stosować je zarówno w pomieszczeniu, jak i na świeżym powietrzu.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl