Miesięczne archiwum: luty 2016

„Show must go on”

Każde widowisko, nie zależnie od tego, czy mamy na myśli wesele, otwarcie nowego supermarketu czy telewizyjny program rozrywkowy, naszpikowany jest wieloma atrakcjami, które na długo zostają w naszej pamięci. Aby stworzyć jeszcze bardziej magiczny klimat, można pokusić się o zainwestowanie w pirotechnikę sceniczną, której zadaniem jest zrobienie niesamowitego efektu bardzo blisko zgromadzonej publiczności. Oczywiście pod warunkiem, ze zostaną zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa.

dwd

Na czym polega taki pokaz fajerwerków? Zostają odpalane fontanny iskier czy bukietów pirotechnicznych o różnej wysokości oraz szerokości. Kluczowy w tej całej zabawie jest skład chemiczny ładunków, który pozwala obniżyć temperaturę iskier, do takiej, która utożsamiana jest z zimnymi ogniami. 100% bezpieczeństwa, żadnego ryzyka pożaru i poparzeń od dotknięcia. Są nie tyko bezpieczne dla ludzi, ale również dla nawet łatwopalnych materiałów. Bez przeszkód można wykorzystywać taką pirotechnikę wewnątrz pomieszczeń.

Poza iskrami, wyjątkowy efekt można osiągnąć za pomocą baniek mydlanych czy konfetti. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i smak. Przesyt nie jest mile widziany. Należy nakreślić ogólny plan działań i wybrać wiodący styl całej imprezy. Nierzadko taki pokaz pirotechniki scenicznej pojawia się w najbardziej kulminacyjnym momencie, zatem powinien być perfekcyjnie zaplanowany.

Wiele firm eventowych czy klubów sportowych korzysta z usług pirotechnicznych, aby ubarwić finał imprezy. Jeśli szukasz rozwiązania, dzięki któremu twoje wydarzenia ma się wyróżnić na tle pozostałych – nie można było trafić lepiej. Wachlarz pirotechniki jest bardzo szeroki, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Pirotechnika sceniczna może być odpalana w sposób zdalny, choć popularniejsze jest odpalanie ze źródła prądu stałego (np. bateria 9V). Ogromnym plusem takiej atrakcji jest możliwość synchronizacji wszystkich fontann. Zapalają się i gasnę jednocześnie. Niesamowity efekt wizualny gwarantowany. Śmiało można stosować ten rodzaj pirotechniki w salach koncertowych czy halach sportowych, bowiem fontanny nie wydzielają dymu. Nie ma ryzyka, że nagle włączą się czujniki.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl

Świece dymne a widowisko sportowe

Świece dymne i race są obiektem zainteresowania przy okazji wielu debat na temat bezpieczeństwa na stadionach. W wielu sytuacjach przepisy są nieugięte i organizatorzy imprez masowych otrzymują dotkliwe kary finansowe, a ponadto stadiony (lub część trybun) zostają zamknięte na kilka spotkań, co również wiąże się z olbrzymimi stratami w budżecie klubu. Nie bierze się pod uwagę faktu, że rynek sztucznych ogni i innych tego typu atrakcji mocno się rozwinął, więc przykłada się większą wagę do bezpieczeństwo i łatwości w obsłudze.

big_U11006GDoskonałym przykładem jest tutaj seria kolorowych dymów Mamoth Smoke (na zdjęciu), która przechodzi liczne transformacje, oferując niezawodne działanie, wielokrotnie testowane. Ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne, bowiem oprócz wykorzystywania podczas wydarzeń sportowych (głównie piłkarskich), zyskują popularność także przy okazji organizacji pola walki czy innych inscenizacjach. Jeśli zostaną użyte zgodnie z instrukcją zamieszczoną przez producenta, dodając do tego odpowiednie warunki atmosferyczne, użycie dymów jest absolutnie bezpieczne.

Nie jest zalecane trzymanie dymu w rękach, gdyż gorąca obudowa może zrobić nam krzywdę. Pod żadnym pozorem nie można nim rzucać, gdyż narażamy innych uczestników imprezy na obrażenia, a świecę dymną na uszkodzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie jej na ziemi. Wtedy automatycznie uruchomi się system inicjujący.

Oto próbka możliwości wspomnianej świecy.

Poza względami bezpieczeństwa, świece dymne oferują coraz ciekawszy wachlarz kolorystyczny, więc efekt wizualny robi spore wrażenie na zgromadzonej publiczności, a jakość widowiska zdecydowanie się podnosi. Mimo kolejnych kar wymierzonych w najbardziej zaangażowanych kibiców, trudno sobie wyobrazić mecze piłkarski bez udziału dymnych atrakcji, które jeszcze okazalej podkreślają oprawę meczową w formie ogromnych flag sektorowych. Świecami dymnymi czy racami należy jednak posługiwać się z głową i zwracać uwagę na otoczenie, a zwłaszcza niekorzystne warunki atmosferyczne (np. silny wiatr). Efekt wizualny jest jeszcze lepszy, jeśli mecz rozgrywany jest o późnej porze.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl