Świece dymne a widowisko sportowe

Świece dymne i race są obiektem zainteresowania przy okazji wielu debat na temat bezpieczeństwa na stadionach. W wielu sytuacjach przepisy są nieugięte i organizatorzy imprez masowych otrzymują dotkliwe kary finansowe, a ponadto stadiony (lub część trybun) zostają zamknięte na kilka spotkań, co również wiąże się z olbrzymimi stratami w budżecie klubu. Nie bierze się pod uwagę faktu, że rynek sztucznych ogni i innych tego typu atrakcji mocno się rozwinął, więc przykłada się większą wagę do bezpieczeństwo i łatwości w obsłudze.

big_U11006GDoskonałym przykładem jest tutaj seria kolorowych dymów Mamoth Smoke (na zdjęciu), która przechodzi liczne transformacje, oferując niezawodne działanie, wielokrotnie testowane. Ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne, bowiem oprócz wykorzystywania podczas wydarzeń sportowych (głównie piłkarskich), zyskują popularność także przy okazji organizacji pola walki czy innych inscenizacjach. Jeśli zostaną użyte zgodnie z instrukcją zamieszczoną przez producenta, dodając do tego odpowiednie warunki atmosferyczne, użycie dymów jest absolutnie bezpieczne.

Nie jest zalecane trzymanie dymu w rękach, gdyż gorąca obudowa może zrobić nam krzywdę. Pod żadnym pozorem nie można nim rzucać, gdyż narażamy innych uczestników imprezy na obrażenia, a świecę dymną na uszkodzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie jej na ziemi. Wtedy automatycznie uruchomi się system inicjujący.

Oto próbka możliwości wspomnianej świecy.

Poza względami bezpieczeństwa, świece dymne oferują coraz ciekawszy wachlarz kolorystyczny, więc efekt wizualny robi spore wrażenie na zgromadzonej publiczności, a jakość widowiska zdecydowanie się podnosi. Mimo kolejnych kar wymierzonych w najbardziej zaangażowanych kibiców, trudno sobie wyobrazić mecze piłkarski bez udziału dymnych atrakcji, które jeszcze okazalej podkreślają oprawę meczową w formie ogromnych flag sektorowych. Świecami dymnymi czy racami należy jednak posługiwać się z głową i zwracać uwagę na otoczenie, a zwłaszcza niekorzystne warunki atmosferyczne (np. silny wiatr). Efekt wizualny jest jeszcze lepszy, jeśli mecz rozgrywany jest o późnej porze.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl