Miesięczne archiwum: październik 2015

Nowości 2015 cz. 3

Na deser pozostawiłem dwie wyrzutnie, które zachwycają różnorodnością i kompozycją efektów. Często tego typu baterie nazywane są profesjonalnymi choć dostępne są dla wszystkich kupujących a do ich używania nie są potrzebne żadne pozwolenia. Wyrzutnie skonstruowane są w formie pokazu i zawierają dużą ilość ładunków co daje maksymalną ilość ładunku pirotechnicznego jaką dopuszczają przepisy dla produktów amatorskich. Obie wyrzutnie posiadają certyfikat CE co oznacza, że dopuszczone są do sprzedaży na terenie całej UE.

Pierwsza z wyrzutni to Pyro Universe PC130-008, jest ona kombinacją wyrzutni klasycznej i kątowej. Taka konstrukcja znacznie poszerza spektrum efektów wizualnych, które będziemy podziwiali po odpaleniu takiej wyrzutni. Produkt ceniony jest przez osoby, które cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo. Wystarczy, że podpalimy tylko jeden lont a później możemy spokojnie podziwiać piękno fajerwerków i cieszyć się zabawą. Wyrzutnia Pyro Universe posiada 130 ładunków o zróżnicowanym kalibrze 0,8 i 1 cala. Całkowita masa mieszanki pirotechnicznej 986,2g. Rzeczywiste wymiary wyrzutni 30×35,5×17,5cm, waga 15kg. Pakowanie1/1.

PC130-008

Ostatnia propozycja w naszej ofercie na 2015 rok to zupełna nowość na polskim rynku. Wyrzutnia Dragon Pro Series PS-C-25003 jest kompilacją czterech wyrzutni, dwóch klasycznych i dwóch kątowych. Każda z wyrzutni posiada 36 ładunków o kalibrze 1 cala co daje w sumie 144 strzały w jednej baterii. Wyrzutnie umieszczono w jednym opakowaniu zbiorczym i połączono lontem. Obsługa wyrzutni sprowadza się do podpalenia jednego lontu. Niespotykana dotąd konstrukcja pozwala na dwukrotne zwiększenie dopuszczalnej masy pirotechnicznej produktu przeznaczonego do użytku cywilnego, która w tym wypadku wynosi aż 1890g! Rzeczywiste wymiary produktu 50x36x17,5cm, waga 13kg.

pro_series

Fotograficzne fajerwerki

Jeszcze niedawno wylegiwaliśmy się na pięknych plażach wielu nadmorskich krajów, a dzisiaj raczej bliżej nam myślami do świętowania nowego roku, które z pewnością uwiecznimy na zdjęciach za pomocą swoich aparatów czy telefonów komórkowych.

18862913983_ff5b998ddd_zWbrew pozorom, fotografowanie sztucznych ogni nie jest taka prostą czynnością. Jeśli oczekujemy wysokiej jakości, musimy dostosować się do kilku ważnych wskazówek. Oczywiście jesteśmy zwolennikami aktywnego uczestnictwa w pokazach fajerwerków, ale będąc miłośnikami fotografii, z pewnością nie przepuścimy żadnej okazji, żeby potrenować w wymagających warunkach.

Przede wszystkim niezbędny będzie nam statyw, nawet taki mały, turystyczny, gdyż dźwiganie pełnowymiarowego może okazać się bardzo problematyczne, narażamy się na straty. Podczas sylwestrowej zabawy może zostać uszkodzony. Przy doborze statywu kierujmy się tylko jedną zasadą: ma utrzymać aparat i obiektyw.

722622698_651a6cb1c3_zSkoro przy obiektywie jesteśmy, to najlepiej wykorzystać szerokokątny, żeby można było złapać w kadrze rozbłyski, które mogą uatrakcyjnić zdjęcie. Im szerzej, tym lepiej. Warto także wziąć pod uwagę pierwszy plan, który będzie się okazale prezentował, jeśli w tle będą widniały piękne fajerwerki. Szczególnie podoba nam się motyw z umieszczonymi na dole dachami miasta.

Zadowalający efekt końcowy nie mógłby być możliwy bez długiego czasu naświetlania, który umożliwi zobaczenie całego efektu odpalenie fajerwerków od początku do końca. Tutaj konieczne jest działanie w trybie manualnym, czyli posiadanie sporej wiedzy z tego zakresu. Niestety tryb automatyczny posiada wiele ograniczeń. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że najlepiej zaufać takim oto rozwiązaniom: ISO 100, czas 20 sekund, przysłona f/11. W razie potrzeby wszystkie zmiany można wprowadzać na bieżąco.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl

Zorganizuj pokaz sztucznych ogni. Część 2

W ostatnim artykule rozpoczęliśmy poradnik na temat organizowania efektownych pokazów fajerwerków, zwracając szczególną uwagę przede wszystkim na wybór odpowiedniego miejsca, niezbędnych pozwoleń oraz kosztów, jakie musimy ponieść w związku z takim przedsięwzięciem. Dzisiaj kontynuujemy, przekazując wam kolejne wskazówki, aby efekt końcowy naszego pokazu był olśniewający.

pictqq (3)Na początku skoncentrujmy się na wydatkach, które są uzależnione nie tylko od samych sztucznych ogni, ale również towarzyszącej im muzyki. Nie jest to łatwe zadanie, jeśli chcemy idealnie dopasować każdy detal, więc pomoc ekspertów może okazać się nieoceniona. Jeśli choć jeden element nie będzie współgrał z resztą, to cały pokaz może się nie udać i cała praca pójdzie na marne.

Poza wyborem miejsca, należy także określić wielkość widowni, liczbę odpowiedzialnych osób, rozdzielenie obowiązków, kontrolę publiczności, zabezpieczenie terenu.

Istotna jest współpraca z pirotechnikami, którym przekazujemy nasze preferencje kolorystyczne czy dźwiękowe, a oni w oparciu o swoje bogate doświadczenie próbują stworzyć najbardziej optymalne rozwiązanie. Pokazy fajerwerków to efekt kompromisów i wielu tygodni (a czasem miesięcy) przygotowań. Specjalistyczne firmy dla niezdecydowanych mają przygotowane gotowe schematy dopasowania pokazu do muzyki. Ważne jest nie tylko tempo, ale również siła ścieżki dźwiękowej. Jeśli marzy nam się własna kompozycja, stworzona od podstaw, to wymaga do większego nakładu czasu i pieniędzy, ale efekt końcowy jest niesamowity.

pictKolejna część przygotowań to podpisanie umowy, po ówczesnym zapoznaniu się z każdym punktem. Powinny być w niej zawarte wszelkie istotne informacji, aby nie spotkała nas później niemiła niespodzianka. Po zakończeniu pokazu, nie możemy po prostu udać się do domu. Należy zadbać o zebranie wszystkich materiałów, sprzątnięcie terenu. Niestety nie wszystko można zaplanować i czasem jesteśmy zdani na łaskawość natury. W razie problemów z pogodą, pokaz nie będzie już tak efektowny, ale oczywiście może dojść do skutku. Chyba że nagle zaskoczy nas bardzo silny wiatr czy burza. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak odwołanie pokazu.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl

Nowości 2015 cz. 2

destroyed_2015_1Drugą część artykułów w których prezentujemy nowości z oferty firmy Dragon otwiera produkt Big Party CE-13025, który jest połączeniem wulkanu i 28 strzałowej wyrzutni. Pokaz rozpoczyna wysoki na kilka metrów wulkan, który w szczytowej fazie przypomina erupcję wulkanu. Gdy fontanna przygasa wystrzeliwane są ładunki o średnicy 30mm. Ładunki eksplodując tworzą efekty złotego pióropusza, wierzby i korony. Cały pokaz wykończony jest efektowną serią finałową. Masa ładunku pirotechnicznego wynosi 570,2g a masa wyrzutni brutto 3kg. Rzeczywiste wymiary baterii 23x25x22,5cm.

CE-13025

W ofercie pojawią się także artykuły skierowane do najmłodszych. Dzieci pod czujnym okiem rodziców również mogą czerpać przyjemność podczas zabawy z fajerwerkami. Fantasy Show CE-13050 to mały wulkan w kształcie walca, który intensywnie przez ok. 20 sekund wytwarza różnokolorowe efekty z cracklingiem. Gdy fontanna przygasa na opakowaniu pojawia się świecąca buźka, która zaskoczy każdego malucha i wywoła uśmiech na jego twarzy. Wymiary produktu 7×7,5x8cm, waga 250g.FantasyShow_CE-13050

Wśród nowości na 2015 rok pojawiła się też mała 19 strzałowa wyrzutnia FX BS19004. Bateria z ładunkami o średnicy 0,8 cala skonstruowana jest w formie sześciokątnego graniastosłupa. Całkowita masa ładunku pirotechnicznego zgromadzona w wyrzutni wynosi 127,3g. Rzeczywiste wymiary produktu 12,5x11x12,5cm i waga 0,75kg. Wyrzutnia urzeka różnokolorowymi efektami, które obsypane są złotem. Każda seria wykończona jest chmurą cracklingu (trzaskające złote gwiazdki).
Wyrzutnia FX Dragon