Miesięczne archiwum: lipiec 2015

Weselne fajerwerki?

Okres wakacyjny jest idealny na wesela. Niesamowita okazja do rodzinnego spotkania, piękna pogoda, nawiązanie do tradycji, przesądów, chęć dopracowania każdego elementu do perfekcji. Dzisiejsze wesela są przygotowywane bardzo długo, a stres udziela się wszystkim. Ma to być wyjątkowa uroczystość, która zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości. Szczególnie, jeśli para młodych posunie się o krok dalej i postanowi zaprosić do współpracy… hurtownię fajerwerków. Wbrew pozorom nie jest to rzadko wykorzystywany pomysł. Zyskuje na popularności, ale należy pamiętać o odpowiedniej organizacji takiego przedsięwzięcia, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jeśli zależy nam na pokazie fajerwerków z prawdziwego zdarzenia, wtedy można skorzystać z usług profesjonalnej firmy czy sklepu, który zaopatrzony jest w sprzęt najwyższej jakości.

pictJeśli kupujemy ogólnie dostępne fajerwerki i korzystamy z nich na własny użytek, wtedy specjalne zezwolenie nie jest potrzebne. Profesjonalne firmy takie zezwolenie muszą mieć, wiec najlepiej poprosić je o pokazanie. Przy organizacji pokazu, pamiętajmy o specjalnej zgodzie właściciela terenu, na którym taki pokaz miałby się odbyć.

Kolejna kwestia to odpowiednia odległość od publiczności, która jest zależna od instrukcji konkretnego modelu petard. Przyjęło się jednak, że odległość powinna być minimum 25 metrów, a w przypadku porywistego wiatru, ze względów bezpieczeństwa warto ją zwiększyć. Odpowiednia organizacja takiego pokazu wymaga, żeby samochody również znajdowały się w bezpiecznej odległości, aby karoseria pozostała w nienaruszonym stanie. Zwróćmy także uwagę, czy w pobliżu nie ma żadnych przedmiotów oraz na godzinę pokazu, gdyż cisza nocna obowiązuje od 22.00.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl

Jakie fajerwerki wybrać?

Jest tak wiele rodzajów fajerwerków, że nawet nie będziemy dzisiaj próbowali ich wszystkich wymienić, a co dopiero opisać, więc w niniejszym artykule zajmiemy się tymi, które nam wydają się najciekawsze, a pokazy z ich udziałem wzbudzają wielkie zainteresowanie. Na pierwszy ogień pójdą baterie, nazywane zamiennie również kostkami, które pod względem widowiskowości biją na głowę inne typy petard. Baterie dają możliwość wypuszczenia kilku jednocześnie, dzięki czemu otrzymujemy kapitalny efekt wizualny. Idealny sposób na pokazy fajerwerków dla miłośników tego typu rozrywki, którzy lubią eksperymentować.

Kostki są tak skonstruowane, że wiele rurek połączonych jest za pomocą jednego lontu, który po odpaleniu powoduje wiele wystrzałów. W takim razie liczba rurek wpływa na to, jaki efekt końcowy zobaczymy na niebie. Jeśli jesteście zainteresowani tego typu fajerwerkami, wtedy przy zakupie, zapytajcie kompetentnego sprzedawcy, która bateria ma najdłuższą rurkę. Ma to związek z wysokością wystrzelenia ładunku.

Kolejny rodzaj to rzymskie ognie, które są duże tańsze niż baterie, ale z drugiej strony efekt nie jest taki niesamowity. Ładunki mają ukryte w rurce, a może być ich nawet kilkadziesiąt. Jeśli nie zależy nam na widowiskowości, to jest idealny sposób, żeby przywitać Nowy Rok czy świętować inne ważne wydarzenie.

Ciekawy efekt dają rakiety, które nie tracą na swojej popularności, a w ich skład wchodzi korpus (ładunek z efektem), silnik, który decyduje, na jaką wysokość wzbiją się fajerwerki oraz kijek, odpowiedzialny za stabilizację rakiety podczas lotu.

Zanim odpalimy rakietę, konieczne jest skontrolowanie, czy produkt, który zakupiliśmy w sklepie jest w idealnym stanie. Jeśli jest nawet odrobinę uszkodzony, tor lotu rakiety może się drastycznie zmienić i wtedy nie będziemy w stanie zapanować nad konsekwencjami.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl