Jakie fajerwerki wybrać?

Jest tak wiele rodzajów fajerwerków, że nawet nie będziemy dzisiaj próbowali ich wszystkich wymienić, a co dopiero opisać, więc w niniejszym artykule zajmiemy się tymi, które nam wydają się najciekawsze, a pokazy z ich udziałem wzbudzają wielkie zainteresowanie. Na pierwszy ogień pójdą baterie, nazywane zamiennie również kostkami, które pod względem widowiskowości biją na głowę inne typy petard. Baterie dają możliwość wypuszczenia kilku jednocześnie, dzięki czemu otrzymujemy kapitalny efekt wizualny. Idealny sposób na pokazy fajerwerków dla miłośników tego typu rozrywki, którzy lubią eksperymentować.

Kostki są tak skonstruowane, że wiele rurek połączonych jest za pomocą jednego lontu, który po odpaleniu powoduje wiele wystrzałów. W takim razie liczba rurek wpływa na to, jaki efekt końcowy zobaczymy na niebie. Jeśli jesteście zainteresowani tego typu fajerwerkami, wtedy przy zakupie, zapytajcie kompetentnego sprzedawcy, która bateria ma najdłuższą rurkę. Ma to związek z wysokością wystrzelenia ładunku.

Kolejny rodzaj to rzymskie ognie, które są duże tańsze niż baterie, ale z drugiej strony efekt nie jest taki niesamowity. Ładunki mają ukryte w rurce, a może być ich nawet kilkadziesiąt. Jeśli nie zależy nam na widowiskowości, to jest idealny sposób, żeby przywitać Nowy Rok czy świętować inne ważne wydarzenie.

Ciekawy efekt dają rakiety, które nie tracą na swojej popularności, a w ich skład wchodzi korpus (ładunek z efektem), silnik, który decyduje, na jaką wysokość wzbiją się fajerwerki oraz kijek, odpowiedzialny za stabilizację rakiety podczas lotu.

Zanim odpalimy rakietę, konieczne jest skontrolowanie, czy produkt, który zakupiliśmy w sklepie jest w idealnym stanie. Jeśli jest nawet odrobinę uszkodzony, tor lotu rakiety może się drastycznie zmienić i wtedy nie będziemy w stanie zapanować nad konsekwencjami.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl