Miesięczne archiwum: wrzesień 2015

Nowości 2015 cz. 1

news_2015Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu nowości w ofercie firmy Dragon na 2015 rok. Poświęciliśmy wiele czasu i energii przy doborze ciekawych efektów. Wiele wysiłku włożyliśmy także podczas projektowania szaty graficznej, która niewątpliwie zdobi nasze produkty i wyróżnia je spośród innych na rynku. Wszystkie nowe produkty posiadają certyfikat CE co oznacza, że są dopuszczone do sprzedaży na terenie całej UE. Coraz większą popularność zdobywają baterie z dużą ilością ładunków, których konstrukcja łączy w sobie dwa typy wyrzutni, klasyczną i kątową. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Pierwsza pozycja to 86 strzałowa wyrzutnia Fahrenheit BR-317-15. Jest to połączenie wyrzutni klasycznej i kątowej z ładunkami o zróżnicowanym kalibrze. Zyskujemy dzięki temu bardziej urozmaicony pokaz z szeroką gamą efektów. Waga materiału pirotechnicznego tej baterii to aż 976,4g, waga brutto 4kg. Rzeczywiste wymiary wyrzutni 31x31x17,5cm. Czas trwania pokazu wynosi 45 sekund.
BR-317-15_5

Kolejna nowość to 97 strzałowa wyrzutnia Pyro King BR-317-16. Wyrzutnia zawiera 19, 20 i 30 milimetrowe ładunki ułożone w przepiękną impresję. Konstrukcja baterii łączy w sobie elementy klasycznej wyrzutni oraz kątowej. Dzięki temu pokaz wzbogacony jest o przepiękne kompozycje tzw. wachlarza.  Waga materiału pirotechnicznego tej baterii to aż 984,4g, waga brutto 7,5kg. Rzeczywiste wymiary wyrzutni 35×27,5×17,5cm. Czas trwania pokazu wynosi 55 sekund.

BR-317-16_3

Serię dopełnia 92 strzałowa wyrzutnia TNT CE-13011. Podstawą jej konstrukcji są tekturowe tuby o wymiarach 25x31x175mm do których załadowano ładunki o średnicy jednego cala. Waga materiału pirotechnicznego tej baterii to aż 942,4g, waga brutto 7kg. Rzeczywiste wymiary wyrzutni 37×30,5×17,5cm. Wyrzutnia zaskakuje różnorodnością efektów. Czas trwania pokazu wynosi 60 sekund.

CE-13011

Zorganizuj pokaz sztucznych ogni. Cześć 1

Pokazy fajerwerków potrafią wzbudzić zainteresowanie wielu ze względu na swoje niesamowite efekty i ogrom pracy, jaki trzeba włożyć, aby otrzymać coś tak wyjątkowego. Zazwyczaj takie pokazy organizowane są z okazji bardzo ważnego wydarzenia, więc należy dokonać wszelkich starań, aby efekt końcowy był powalający. Jeszcze kilka(naście) lat temu tego typu atrakcje przewidziane były tylko i wyłącznie na powitanie Nowego Roku. Dzisiaj odbywają się one również przy okazji festiwali, koncertów, a nawet imprez firmowych, a wybór sztucznych ogni jest coraz większy, więc bardzo trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie.

pict (2)Jeśli mamy w kalendarzu zapisane bardzo ważne wydarzenie, ale nie wiemy, w jaki sposób zorganizować taką rozrywkę, warto poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy mają niemałe doświadczenie w tej branży. Mamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami. Nie warto brać się za samodzielną organizację, jeśli do tej pory odpalaliśmy tylko fajerwerki na Sylwestra.

W niniejszym artykule przedstawimy kilka ważnych wskazówek, które będą istotne w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Przede wszystkim warto zadbać o kwestie formalne. Wynajęta przez nas firma powinna posiada wszelkie potrzebne koncesje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także zgoda wojewody na używanie materiałów wybuchowych.

pictKolejny punkt to odpowiednie zaplanowanie miejsca, dnia, godziny, gdyż do wyjątkowego show niezbędne będzie zaciemnione niebo. Godzina jest ważna również ze względu na konieczność otrzymania dodatkowego pozwolenie, jeśli pokaz ma się odbyć po godzinie 22.00. Dlatego warto nad takimi kwestiami zastanowić się dużo wcześniej, nawet trzy miesiące.

Pokazy sztucznych ogni to również koszty, na które składa się wiele czynników, m.in. ilość fajerwerków, sposób wystrzelania, długość pokazu czy wielkość publiczności. Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić, wtedy polecamy skorzystać z fajerwerków ręcznych, natomiast jeśli priorytetem jest precyzja, to lepszym rozwiązaniem są te odpalane w sposób elektroniczny, ale wiążą się z tym większe wydatki. Coś za coś.

Więcej wskazówek na temat organizacji pokazu znajdziecie w naszym kolejnym artykule, do lektury którego już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Jak przechowywać fajerwerki?

Mimo że dopiero wróciliśmy z upragnionych wakacji, to małymi krokami zbliżamy się do zakończenia tego roku, co wiąże się tradycyjnie z imprezą sylwestrową i pokazami fajerwerków, na które niecierpliwie czekamy. Idealnie oddają klimat tego wydarzenia. Zanim jednak nastąpi podpalenie lontu, sztuczne ognie muszą być schowane w odpowiednim miejscu, które będzie niedostępne dla dzieci. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, jeśli chcemy wejść w nowy rok z uśmiechem na twarzy.

big_1433006610dragon_eggs_2Fajerwerki powinny być przede wszystkim przechowywane w suchym miejscu, gdzie nie będą miały kontaktu z różnego rodzaju źródłami ciepła (m.in. zapałki, latarki, zapalniczki, piece) Konieczne jest również przeczytanie dokładnie całej instrukcji, choć pewnie czynimy to rzadko i niechętnie. Przezorny zawsze ubezpieczony. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z wyrobami, które mogą stworzyć zagrożenie wybuchowe czy pożarowe, jeśli nie podejdziemy do sprawy profesjonalnie. Warto zauważyć, że materiały pirotechniczne są mieszaniną wielu substancji palnych czy utleniających, więc sposób przechowywania i odpalania jest bardzo ważny.

Polecamy zatem przeanalizować skład chemiczny fajerwerków, zanim wybierzemy dla nich miejsce, w którym będą przebywały aż do Nowego Roku. Ponadto, obserwujmy opakowanie, gdyż jeśli na konkretny model fajerwerków nie jest potrzebna koncesja, wtedy powinniśmy napotkać na znak literowy NWP (nie wymaga uzyskania pozwolenia na nabywanie, używanie i przechowywanie).

Powinniśmy przechowywać fajerwerki w oryginalnych opakowaniach fabrycznych, z których absolutnie nie można nic wysypywać. Nie mogą sztucznych ogni używać osoby pod wpływem alkoholu, gdyż mają opóźniony poziom reakcji. Pomieszczenie, w którym trzymam petardy musi być prawidłowo wentylowane (przepływ powietrza swobodny). Na wszelki wypadek w pobliżu umieśćmy gaśnicę, aby błyskawicznie usunąć ogień. Zdrowy rozsądek to podstawa.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl