Weselne fajerwerki?

Okres wakacyjny jest idealny na wesela. Niesamowita okazja do rodzinnego spotkania, piękna pogoda, nawiązanie do tradycji, przesądów, chęć dopracowania każdego elementu do perfekcji. Dzisiejsze wesela są przygotowywane bardzo długo, a stres udziela się wszystkim. Ma to być wyjątkowa uroczystość, która zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości. Szczególnie, jeśli para młodych posunie się o krok dalej i postanowi zaprosić do współpracy… hurtownię fajerwerków. Wbrew pozorom nie jest to rzadko wykorzystywany pomysł. Zyskuje na popularności, ale należy pamiętać o odpowiedniej organizacji takiego przedsięwzięcia, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jeśli zależy nam na pokazie fajerwerków z prawdziwego zdarzenia, wtedy można skorzystać z usług profesjonalnej firmy czy sklepu, który zaopatrzony jest w sprzęt najwyższej jakości.

pictJeśli kupujemy ogólnie dostępne fajerwerki i korzystamy z nich na własny użytek, wtedy specjalne zezwolenie nie jest potrzebne. Profesjonalne firmy takie zezwolenie muszą mieć, wiec najlepiej poprosić je o pokazanie. Przy organizacji pokazu, pamiętajmy o specjalnej zgodzie właściciela terenu, na którym taki pokaz miałby się odbyć.

Kolejna kwestia to odpowiednia odległość od publiczności, która jest zależna od instrukcji konkretnego modelu petard. Przyjęło się jednak, że odległość powinna być minimum 25 metrów, a w przypadku porywistego wiatru, ze względów bezpieczeństwa warto ją zwiększyć. Odpowiednia organizacja takiego pokazu wymaga, żeby samochody również znajdowały się w bezpiecznej odległości, aby karoseria pozostała w nienaruszonym stanie. Zwróćmy także uwagę, czy w pobliżu nie ma żadnych przedmiotów oraz na godzinę pokazu, gdyż cisza nocna obowiązuje od 22.00.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl