Zorganizuj pokaz sztucznych ogni. Część 2

W ostatnim artykule rozpoczęliśmy poradnik na temat organizowania efektownych pokazów fajerwerków, zwracając szczególną uwagę przede wszystkim na wybór odpowiedniego miejsca, niezbędnych pozwoleń oraz kosztów, jakie musimy ponieść w związku z takim przedsięwzięciem. Dzisiaj kontynuujemy, przekazując wam kolejne wskazówki, aby efekt końcowy naszego pokazu był olśniewający.

pictqq (3)Na początku skoncentrujmy się na wydatkach, które są uzależnione nie tylko od samych sztucznych ogni, ale również towarzyszącej im muzyki. Nie jest to łatwe zadanie, jeśli chcemy idealnie dopasować każdy detal, więc pomoc ekspertów może okazać się nieoceniona. Jeśli choć jeden element nie będzie współgrał z resztą, to cały pokaz może się nie udać i cała praca pójdzie na marne.

Poza wyborem miejsca, należy także określić wielkość widowni, liczbę odpowiedzialnych osób, rozdzielenie obowiązków, kontrolę publiczności, zabezpieczenie terenu.

Istotna jest współpraca z pirotechnikami, którym przekazujemy nasze preferencje kolorystyczne czy dźwiękowe, a oni w oparciu o swoje bogate doświadczenie próbują stworzyć najbardziej optymalne rozwiązanie. Pokazy fajerwerków to efekt kompromisów i wielu tygodni (a czasem miesięcy) przygotowań. Specjalistyczne firmy dla niezdecydowanych mają przygotowane gotowe schematy dopasowania pokazu do muzyki. Ważne jest nie tylko tempo, ale również siła ścieżki dźwiękowej. Jeśli marzy nam się własna kompozycja, stworzona od podstaw, to wymaga do większego nakładu czasu i pieniędzy, ale efekt końcowy jest niesamowity.

pictKolejna część przygotowań to podpisanie umowy, po ówczesnym zapoznaniu się z każdym punktem. Powinny być w niej zawarte wszelkie istotne informacji, aby nie spotkała nas później niemiła niespodzianka. Po zakończeniu pokazu, nie możemy po prostu udać się do domu. Należy zadbać o zebranie wszystkich materiałów, sprzątnięcie terenu. Niestety nie wszystko można zaplanować i czasem jesteśmy zdani na łaskawość natury. W razie problemów z pogodą, pokaz nie będzie już tak efektowny, ale oczywiście może dojść do skutku. Chyba że nagle zaskoczy nas bardzo silny wiatr czy burza. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak odwołanie pokazu.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl