Niebanalnie, znaczy lepiej?

Trudno sobie wyobrazić przywitanie Nowego Roku bez udziały sztucznych ogni, które są nieodłącznym atrybutem, który jest mocno utożsamiany ze świętowaniem ważnych wydarzeń, Sylwester niewątpliwie takim jest. Każdy jednak lubi świętować ten wyjątkowy dzień na inny sposób. Jedni preferują imprezy klubowe, inni bawią się tylko w gronie znajomych na „domówkach” lub witają rok na wyjeździe w górach czy innym urokliwym miejscu.

pictaNajwiększą grupę stanowią chyba jednak Ci, którzy wybierają celebrowanie miejskie, np. na zorganizowanych koncertach, gdzie można podziwiać fantastyczne pokazy fajerwerków, których różnorodność jest tak ogromna, że niemożliwe jest wymienienie wszystkich rodzajów. Wszystkie są wyjątkowe na swój sposób i to jest w tym wszystkich najpiękniejsze. Potrzeba naprawdę wiele różnorodnych petard, żeby wszystkim dogodzić.

W dalszym ciągu na popularności nie tracą fontanny, które są bardzo widowiskowe, oferując naprawdę efektowne show, a obsługa tego typu sztucznych ogni jest bardzo łatwa. W zamian otrzymujemy rewelacyjną kolorową fontannę kwiatów.

Można również postawić na ognie rzymskie, które odpalane są w regularnych odstępach czasu. Otrzymujemy bardzo ciekawy i zróżnicowany efekt. Pamiętajmy, żeby takich fajerwerków nie trzymać w ręce, spory odrzut może wyrządzić szkody. Ognie rzymskie powinny być przymocowane do trwałego przedmiotu.

Kolejna grupa petard to rakiety, na które składają się trzy podstawowe części: silnik, kijek drewniany i korpus, do którego aplikujemy ładunek. Im korpus jest większy, tym więcej materiału można w nim umieścić. Otrzymamy jeszcze ciekawszy efekt na niebie. W tym przypadku również zakazane jest trzymanie fajerwerków w ręce, tak jak wbijanie w śnieg czy piach. Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza kiedy decydujemy się na zakup „moździerza”, gdyż to jest zdecydowanie największy ładunek z grupy sztucznych ogni, które używany są w tzw. pirotechnice amatorskiej. W każdej sytuacji musimy zachować zdrowy rozsądek, aby ten wyjątkowy dzień nie przerodził się w koszmar.

Jeśli będziemy postępowali zgodnie z instrukcją obsługi, wtedy otrzymamy kapitalny efekt.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl