Lampiony szczęścia na weselu?

W ostatnich latach lampiony szczęścia robią coraz większą furorę, oferując wiele możliwości ich wykorzystania, a także zróżnicowane kształty czy kolory. Wspominaliśmy już o wielu efektownych atrakcjach, które można zaprezentować na weselu (np. pokazy fajerwerków), ale dzisiaj przedstawimy kolejny pomysł, który zaczyna coraz częściej pojawiać się w głowach przyszłej Młodej Pary. Latające lampiony, nazywany również latarniami Kongminga (od przydomka wynalazcy) czy po prostu chińskimi lampionami, są nie tylko piękne, ale również mogą zintegrować uczestników wesela, dlatego najlepiej zaplanować ich wypuszczenie w miarę wcześnie, ale pod warunkiem, że jest już na tyle ciemno, że ich światło pięknie zaprezentuje się na niebie.

Yi_peng_sky_lantern_festival_San_Sai_ThailandSamo zaplanowanie całej operacji nie jest zbyt proste, ale efekt końcowy może być zdumiewający. Wysiłek, który się opłaca i zostanie w pamięci wszystkich gości weselnych. Niezapomniane przeżycie. Lampiony szczęścia pojawiają się nie tylko przy okazji wesel, ale również w trakcie imprez urodzinowych, a nawet firmowych spotkań.

Lampiony szczęścia to dość nowe zjawisko w naszym kraju, ale są w Azji znane są już od wielu lat. Wielu historyków jest zdania, że wynalazł je już III w. n. e. Zhuge Liang (zwany Kongmingiem), który po raz pierwszy użył lampionu do wezwania pomocy.

big_Lampiony_4Co ciekawe, w Chinach lampiony są wytwarzane z bambusa oraz papieru ryżowego. Przywiązują oni dużą wagę do tradycji, dlatego samo puszczanie lampionów jest dla nich częścią rytuału. W Polsce mają przede wszystkim stworzyć rewelacyjny świetlny pokaz. Są dodatkiem do świętowania ważnych uroczystości. Na całym świecie można podziwiać różnego rodzaju lampiony na licznych festiwalach światła.

W jaki sposób zorganizować pokaz? Najlepiej zamówić po jednym lampionie na parę, ewentualnie dokupić kilka na wszelki wypadek. Do lampionów warto dołączyć zapalniczki lub zapałki. Na weselu przebywa zazwyczaj ok. 100 osób, więc mogą pojawić się problemy natury organizacyjnej. Najlepiej lampiony przygotować dużo wcześniej, aby nie doszło do porozumień i każda para wypuściła lampion w tym samym czasie. Efekt jeszcze lepszy!

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl