Fajerwerki z głową

Niektórzy  nie wyobrażają sobie świętowania ważnych wydarzeń bez pomocy fajerwerków. Podczas przywitania Nowego Roku wiele osób tylko czeka na pokazy sztucznych ogni. Wychodzimy przed domy, aby móc podziwiać pokazy fajerwerków w gronie najbliższych osób, w otoczeniu wizualnych majstersztyków. Mimo gorących nastrojów, przypływy emocji i alkoholu, który krąży w naszej krwi, nie można stracić głowy. Podczas sylwestrowych szaleństw nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, ponieważ na drugi dzień możemy tego żałować. Nie mamy na myśli alkoholowego kaca, ale pobytu w szpitalu, jeśli nieumiejętnie posługiwaliśmy się fajerwerkami.

3712877823_c6c7427002_zNie polecamy kupować sztucznych ogni na podejrzanych stoiskach, bazarach, targach, gdyż nie mamy do końca pewności, jakiego są pochodzenia. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę, czy obudowa nie ma żadnych mechanicznych wad, czyli pęknięć czy wgnieceń. Nie może również ze środka wydobywać się mieszanina pirotechniczna. Wszystkie składniki muszą być ze sobą odpowiednio połączone, a lont powinien być właściwe zabezpieczony za pomocą specjalnego opakowania czy osłony (zazwyczaj koloru pomarańczowego). Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani, czy lont jest odpowiedniej długości, wtedy lepiej zrezygnować z odpalania.

Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy dzieciom odpalać, tłumacząc im zagrożenia, jakie mogą z tego faktu wyniknąć i jeśli będą większe wtedy w pełni będą korzystali z rożnych efektownych materiałów pirotechnicznych. Podczas zakupów sprawdzajmy także termin ważności, jednocześnie czytając instrukcję, która musi być umieszczona. Tam zostaniemy poinformowani o sposobie odpalania czy istotnych ostrzeżeniach.

2e795f_aae62500ba6729ae5a2b1854e9027f04Zanim zdecydujecie się na odpalenie fajerwerków, niezbędne jest sprawdzenie, czy w wybranym miejscu jest to dozwolone. Nie można bagatelizować ograniczeń, które zostały zastosowane z ważnych powodów. Niedopuszczalne jest używanie sztucznych ogni w domu, a nawet na balkonie. Jeśli za pierwszym razem petarda nie odpaliła, wtedy zaniechajmy dalszych prób ze względów bezpieczeństwa. Po podpaleniu lontu jak najszybciej odrzućmy ją od siebie, z daleka od innych osób. Podczas odpalania nie trzymajmy petardy blisko twarzy, minimalizując jakiekolwiek zagrożenie. Jeśli zakupiliśmy sztuczne ognie umieszczone na kiju, wtedy lepiej nie trzymać ich w ręce. Polecamy wykorzystanie do tego celu butelki.

Absolutnie zabronione jest pochylania nad ładunkiem. Należy stanąć z boku i trzymać źródło ognia w wyciągniętej ręce. Podczas zabaw z fajerwerkami, należy myśleć nie tylko o dobrej imprezie i wspaniałych efektach wizualnych, ale również o zdrowiu współtowarzyszy zabawy. Jeśli nie zastosujemy się do instrukcji, wtedy musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami np. w postaci amputacji ręki czy oparzeń. Jeśli zachowamy zimną krew, odpalanie fajerwerków jest zupełnie bezpieczne, zwłaszcza, jeśli zakupimy je o sprawdzonego sprzedawcy.

Pozdrawiamy, Pirotechnik.pl